Efektywność osobista

3 rzeczy, które każdy powinien robić przed 8!

Obrazek wyróżniający wpis - 3 rzeczy, które każdy powinien robić przed 8! Jest to jedna z 3 rzeczy, które powinieneś zrobić przed 8 - kawa w pięknej scenerii. www.przezzycienaskroty.pl, Marcin Żelezik, Destro show, Efektywność, nauka, mentalizm, iluzja, medycyna, student medycyny
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

3 rzeczy, które każdy powinien robić przed 8!

The only place success comes before work is in the dictionary.”
— Vince Lombardi,
NFL Coach

Każdego roku zdajesz sobie sprawę, że w poprzednim nie osiagnąłeś tego co chciałeś? Cóż, nie jesteś jedyny. Też kiedyś nie miałem motywacji i narzędzi do tego, żeby realizować swoje postanowienia i marzenia. Jednak w końcu, nie dalej jak w listopadzie zeszłego roku, coś zaskoczyło. Przeczytałem książkę “the 5 AM club” Robina Sharmy i w końcu, to jak podchodzę do każdego dnia, szczególnie w nowym roku, się diametralnie zmieniło.

Na początku odpowiedz sobie na pytania:

 • Co by się zmieniło w Twoim życiu, gdybyś każdego dnia był o krok bliżej do zrealizowania swoich postanowień?
 • Gdzie mógłbyś się znaleźć, jeśli miałbyś konkretne narzędzie do realizacji swoich celów?
 • Czy chcesz być bardziej sprawny, wyglądać lepiej, a przede wszystkim czuć się dobrze?
 • Czy chciałbyś mieć większą umiejętność skupienia i dzięki temu szybciej realizować powierzone Ci zadania?
 • Czy chciałbyś mieć czas na czytanie książek lub oglądanie szkoleń, tak aby w krótkim czasie wyprzedzić swoją konkurencję?

Nie będę Cię zachęcał do wstawania o 5 rano (jeśli już tego nie robisz) bo jest to temat na kompletnie inny artykuł. Chcę jednak przekazać Ci konkretne narzędzie, 3 rzeczy, które wykorzystywane codziennie sprawi że:

 • Będziesz się czuć lepiej
 • Będziesz bardziej sprawny
 • Będziesz miał umiejętność skupienia się na dłużej i w większym zakresie
 • Będziesz codziennie się rozwijał
 • Szybko wyprzedzisz swoją konkurencję, niezależnie od tego, jaka ona jest

W ciągu kilku kolejnych minut przedstawię Ci 3 rzeczy, które każdy powinien robić przed 8, aby spełnić swoje postanowienia, cele i marzenia.

Też zawsze chciałem pokonać prokrastynację i zacząć żyć jak ci “na szczycie” – czemu by nie zacząć teraz?

Trening

Genius is 1% inspiration, and 99% perspiration.”
— Thomas Edison,
Naukowiec i wynalazca

Tu powinien być obrazek przedstawiający panią stojącą na rękach na skale. Jest to jedna z 3 rzeczy, które powinieneś zrobić przed 8 - trening.
www.przezzycienaskroty.pl, Marcin Żelezik, Destro show, Efektywność, nauka, mentalizm, iluzja, medycyna, student medycyny
www.pexels.com

Każda osoba, która osiągnęła sukces, niezależnie jaki by on był, regularnie uprawia jakiś rodzaj wysiłku fizycznego. Nie ma w tym w końcu nic dziwnego, ruch stymuluje nie tylko nasz metabolizm, ale powoduje przyspieszenie krążenia, zwiększenie ukrwienia wszystkich obszarów ciała, a także stymuluje nasz oddech – więcej tlenu, lepsze myślenie!

Jeśli jesteś osobą, która już coś ze sobą robi, w jakiś sposób zachowuje i dba o swoją wydolność fizyczną – to świetnie gratuluję! Dla Ciebie będzie ciekawe narzędzie, które być może już znasz, a które może pomóc Ci na przykład z systematycznością ćwiczeń, lub z ich urozmaiceniem. Jeśli natomiast nie ćwiczysz jeszcze regularnie – jak zacząć?

Zacznij od czegoś prostego. Wystarczy 20 powtórzeń dowolnego ćwiczenia. Ba! Możesz nawet włączyć swoją ulubioną muzykę i zatańczyć! Najważniejsze, żeby była to jedna z pierwszych rzeczy, którą zrobisz rano.

Dlaczego rano? Cóż, na ten temat już wielokrotnie, wiele osób przeprowadzało badania i przekazywało wiedzę. Nie pozostaje mi nic innego, tylko odesłać Cię do źródła: tu i tu. W drugim cytowanym przeze mnie artykule, z mojej ulubionej bazy PubMed, znajdziesz informacje o tym, że trening po południu też ma swoje plusy i w kontekście osiagnięcia konkretnego celu – jak na przykład lepszy wypoczynek nocny – powinno się ćwiczenia wykonywać wieczorem. Nie będę odwodził Cię od tego pomysłu, bo celem tego artykułu jest przekonać niektórych z moich czytelników do ruchu w jakimkolwiek zakresie, o jakiejkolwiek godzinie 🙂

Jeśli nie masz pomysłu na swój trening, a 20 powtórzeń cię nudzi lub z dowolnego innego powodu nie “przemawia” do Ciebie, możesz spróbować aplikacji, z której sam korzystam – Keep Training. Sama zasugeruje Ci ćwiczenia, stworzy plan treningowy, a do tego będzie Cię motywowała przez system punktacji.

Zapamiętaj: Wystarczy po prostu zacząć – 20 powtórzeń dowolnego ćwiczenia wystarczy na początek

Medytacja

“Don’t Let Yesterday Take Up Too Much Of Today”
– Will Rogers

Tu powinien być obrazek mężczyzny medytującego nad zielonym lasem.
Jest to jedna z 3 rzeczy, które powinieneś zrobić przed 8 - medytacja.
www.przezzycienaskroty.pl, Marcin Żelezik, Destro show, Efektywność, nauka, mentalizm, iluzja, medycyna, student medycyny
www.pexels.com

Shit just got serious!
O medytacji już pisałem w tym wpisie, ale powtórzę teraz w kontekście porannej rutyny, która sprawi, że będziesz szczęśliwy.

Daj sobie chociaż 5 minut. Usiądź z prostymi plecami, na krześle lub na krawędzi łóżka. Jeśli chcesz, może to też być ten kwiat lotosu.

Teraz zamknij oczy i obserwując jakie uczucie sprawia powietrze przechodzące przez Twój nos, zacznij liczyć oddechy. Wdech i wydech to 1. Policz je aż dojdziesz do 50, wtedy będziesz medytował mniej więcej przez 5-10 min.

Jeżeli przyjdzie do Ciebie jakaś myśl, po prostu powiedz na głos lub w myślach: “Jestem świadomy, że pomyślałem o ….”. Na przykład: Jestem świadomy, że pomyślałem o zimnym prysznicu, Jestem świadomy, że myślałem o ostatniej rozmowie z moją dziewczyną, Jestem świadomy, że poczułem głód.

Taka medytacja sprawi, że z czasem staniesz się bardziej świadomy swoich myśli. Za tym idzie też to, że będziesz świadomie zauważał kiedy i dlaczego prokrastynujesz 😉

Naucz się czegoś

“Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota.” 
– Leo Burnett

Tu powinien być obrazek z napisem ułożonym ze Scrabble: Resolutions. Jest to jedna z 3 rzeczy, które powinieneś zrobić przed 8 - nauka/wykonywanie czynności dla Ciebie ważnych.
www.przezzycienaskroty.pl, Marcin Żelezik, Destro show, Efektywność, nauka, mentalizm, iluzja, medycyna, student medycyny

Ostatnie 20 minut z porannej godziny, z Twoich 3 najważniejszych rzeczy rano, powinieneś spędzić na uczeniu się czegoś nowego. Przeczytaj artykuł branżowy. Obejrzyj szkolenie. Naucz się chociaż jednego podrozdziału z książki na studiach czy w szkole.

Najlepiej jeżeli ten czas poświęcisz na czytanie książki lub zadanie z kategorii “ważne” – czyli zrobisz krok w kierunku realizacji swojego celu/marzenia.

Osobiście, bardzo często w tym zakresie czasu powtarzam któryś z języków obcych. Bardzo dobrze sprawdzają się tu fiszki, bo są szybkie do przerobienia i nie wymagają natężonej pracy umysłowej. Czasem w tym zakresie czasu piszę artykuł na bloga – zauważyłem, że moja jasność umysłu i kreatywność są w tym czasie największe z całego dnia.

Co Ty możesz w tym czasie zrobić?
Jaki krok możesz zrobić przez te 20 minut , by wyprzedzić innych?
Czy jest coś, co od dawna chciałeś zrobić, ale nie mogłeś znaleźć czasu?

Podsumujmy – oto 3 rzeczy, które każdy powinien robić przed 8:

 1. Trening – przynajmniej 20 powtórzeń jednego ćwiczenia
 2. Medytacja – przynajmniej 50 świadomych oddechów (to tylko 5 minut!)
 3. Zrób coś ważnego dla siebie! – Naucz się czegoś nowego, lub zrób krok w kierunku realizacji swojego marzenia

Chodzi o to, że w ten sposób, oprócz rozwijania mózgu, dałeś sobie poczucie wypełnienia zadania. Skoro już tyle udało Ci się wykonać od rana, w godzinę, to dlaczego kolejne postanowienia mają nie zostać spełnione? Zobacz jakie to proste – tylko 3 kroki!

Jak zwykle proszę o komentarz z dowolną myślą na temat tego co napisałem – chciałbym wiedzieć czy ktoś to w ogóle czyta – oraz o zajrzenie na strony, które wymieniam na dole.

W razie pytań, proszę, napisz komentarz, albo napisz na mój adres mailowy: info@przezzycienaskroty.pl.

Jeśli zastanawiasz się skąd wziął się mój pomysł na prowadzenie tego bloga to zajrzyj tutaj.
Jeśli chcesz wiedzieć czym zajmuję się na co dzień to zapraszam Cię tu.
A jeśli kiedyś zastanawiałeś się nad tym jak wygląda profesjonalny pokaz iluzjonisty to zajrzyj tutaj: www.destroshow.pl
Jeśli chciałbyś umówić się na prywatne konsultacje online ze mną, zajrzyj tutaj.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Tags: