Efektywność osobistaTechniki nauki

Skupić się! Metody na laserowe skupienie uwagi

przezzycienaskroty, nauka, wiedza, efektywność, osobista, rozwój, pasja, iluzja, medycyna
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Skupić się! Metody na laserowe skupienie uwagi

Skupić się! Bez skupienia nie ma pracy czy nauki. Tutaj chciałbym się z Tobą podzielić kilkoma moimi technikami na skupienie uwagi. Niektóre możesz znać, inne będą wymagały trochę mojego opisu.

Dlaczego jest to tak ważne, żeby się skupić, a wcześniej, żeby znać odpowiednie metody? Cóż, wyjaśnienie przedstawisz sobie sam, gdy przed pracą czy nauką skorzystasz przynajmniej z 1 techniki przez przynajmniej 7 dni 😉

skupić się, techniki, jak się skupić, coaching, ćwiczenia na skupienie uwagi, skupienie, praca, nauka, jak się uczyć, destroshow, iluzjonista, iluzja, magia

Metody na laserowe skupienie uwagi:

Medytacja

Pozwoli Ci skupić się na czym tylko chcesz! Praktykowana codziennie wręcz zmieni Twoje postrzeganie świata, ponieważ będziesz spokojniejszy, bardziej kreatywny i “trzeźwo myślący”. Praktykowanie medytacji pozwala uwolnić się od natłoku myśli, nazywanego przez Buddystów “Małpim Umysłem”.

Ale zaraz, zaraz! Ja wyznaję XYZ! Nie mogę medytować!

Bzdura!

Prowadzę szkolenia z medytacji i panowania nad stresem i jeszcze nie spotkałem się z takim wyznaniem, w którym nie byłaby stosowana medytacja! Co już mówić o zakazywaniu jej.

Przeczytaj uważnie instrukcję i zastanów się, czy na pewno, nie jest to narzędzie dla Ciebie:

Medytacja polega na tym, żeby się skupić na oddechu lub dźwiękach lub odczuciach. Zasadniczo, siadamy na ok 2/3 fotela czy krzesła (nie musisz nic mierzyć, po prostu masz być trochę dalej od oparcia niż zwykle), stawiamy dwie stopy na podłodze, z nogami zgiętymi mniej więcej pod kątem prostym (taka “stabilna podpora”), a ręce kładziemy luźno. Teraz dwie najważniejsze rzeczy:

  1. Proste plecy! – To po pierwsze pomoże Ci głębiej i efektywniej oddychać i już od samego takiego oddychania poprawi Ci się nastrój i koncentracja. Po drugie, spowoduje, że nie zaśniesz. Podczas skupiania się przez medytację, będziesz mocno rozluźniał mięśnie, Twój organizm, jeżeli nie będzie czuł napięcia mięśniowego, uzna, że chcesz iść spać 😉
  2. Głowa do góry! – Delikatnie unieś głowę do góry. Pomoże to w łatwiejszym nabieraniu wdechu i również zapewni pewne napięcie mięśni.

I teraz najprostsze. Jeżeli wolisz mieć otwarte oczy, to skup się na jednym punkcie przed sobą, a jeżeli wolisz mieć zamknięte, to po prostu zamknij. Następnie skup się na wybranym doznaniu – dźwiękowym, słuchowym lub czuciowym.

I tyle!

Wytrzymaj ile będziesz mógł i powtarzaj codziennie.

O medytacji, dokładnym wyjaśnieniu technik i jej wpływie na nasz organizm (a jest ogromny!) będę jeszcze pisał w kolejnym artykule. Odnośnik do niego pojawi się również tu.

skupienie uwagi, skupić się, techniki, sposoby, medytacja, iluzja, iluzjonista, destroshow, przezzycienaskroty

Technika zapałek

Weź pudełko zapałek, wyjmij z niego 5 sztuk, zamknij i połóż cieńszym bokiem na stole.

  1. Rozłóż zapałki na górnym boku pudełka w mniej więcej równej odległości.
  2. Podnoś zapałki kolejno kolejnymi palcami. Zacznij od wzięcia zapałki między kciuki, później palce wskazujące itd.
  3. Gdy wszystkie tak podniesiesz, weź głęboki oddech i …
  4. Odłóż wszystkie sztuki na pudełko, tym razem zaczynając od małych palców, aż do kciuków.

Wydaje się proste, a jednak może sprawić wiele kłopotu. Musisz porządnie się skupić, żeby zapałki Ci nie wypadły. Jednak opłaca się robić to ćwiczenie, ponieważ już wykonane raz da Ci ogromne pokłady skupienia.

Spróbuj!

Zrób sobie puzzle

Cóż, tu dużo nie trzeba pisać. Wydrukuj sobie obrazek, na dowolnej wielkości kartce. Teraz potnij go na różne kawałeczki. Następnie złóż!

Możesz wcześniej przykleić kartkę na grubszą tekturę, lub od razu wydrukować obraz na grubszym papierze.

Jest to dość podchwytliwe zadanie, bo pomimo, że wiesz dokładnie w jakiej kolejności ciąłeś obrazek, musisz się skupić by dobrze dopasować kawałki.

Zapamiętaj obrazek

Wpisz w grafice Google dowolne słowo, nazwę miasta, malarza, rzeźby etc. Możesz też zdać się na przycisk “I’m feeling lucky!”. Otwórz dowolną grafikę, skup się na niej przez minutę, a później zamknij i zapisz na kartce, albo powiedz co na niej widziałeś, ale z największymi szczegółami jakie pamiętasz. Wyobraź sobie, że opowiadasz najlepszemu przyjacielowi co zobaczyłeś i chciałbyś, żeby poczuł się tak, jakby sam to zobaczył.

Żonglowanie

O tym jak dobrze można się skupić przy użyciu tej techniki pisałem tutaj: www.przezzycienaskroty.pl/zonglowanie

efektywność, nauka, szybka, jak się uczyć, rozwój osobisty, Michał Wawrzyniak, Dorota Filipiuk, Brian Tracy, Tai Lopez, Gary Varcheniuk, Tony Buzan, Michael Phelps

Jeden palec

To ćwiczenie pozwoli Ci się zarówno skupić, jak i rozgrzać mięśnie oczu. Idealne, jeżeli czeka Cię dłuższy czas czytania lub obsługi komputera.

Aby poprawnie wykonać to zadanie musisz skupić się na palcu, wyciągniętym na długość ręki przed siebie, a następnie zbliżać go powoli do nosa i z powrotem. Gdy wrócisz do punktu wyjścia, wędrujesz palcem maksymalnie w prawo.

Uwaga!

Twoje oczy mają obserwować palec, ale Twoja głowa ma pozostać nieruchomo. W ten sposób dojdziesz do momentu, w którym Twoje oczy stracą palec z pola widzenia. Zostań w tym ułożeniu przez moment i wróć do punktu wyjścia. Następnie możesz zmienić rękę i powtórzyć czynność w lewo.

Puste biurko

Domyślasz się na czym polega to zadanie?

Tak!

Masz się skupić na pustej przestrzeni biurka!

Usiądź prosto, weź głęboki wdech i wydech, a następnie zacznij patrzeć się w puste miejsce na biurku. Tylko tyle. Aż tyle. Spróbuj przez 1 min robić tylko to, o niczym nie myśląc czy nie wędrując oczami. Im dłużej Ci się uda, tym lepiej.

Walory tego zadania można porównać do walorów medytacji, ponieważ w pewien sposób skupiasz się na jednej czynności i starasz się być świadomy swoich myśli i nie pozwalać im przeszkadzać w skupieniu się.

Długopis

Weź długopis i skup się na jego kształcie.

Jednak, nie masz po prostu spojrzeć się na niego. Wyobraź sobie, że zaczyna po nim iść mrówka. Mrówka jest bardzo zmęczona i idzie wolno. Po każdej krawędzi długopisu, po każdym jego elemencie. A Ty uważnie obserwujesz tę mrówkę. Patrzysz, czy aby choć na chwilę nie zeszła ze swojej ścieżki i idzie prosto.

Jeżeli choć przez moment wyda Ci się, że mógłbyś wędrować oczami jeszcze wolniej – zrób to! Ważne jest tylko, żebyś wszystkie te elementy kształtu przed Tobą “obszedł” wzrokiem bez zatrzymywania się.

 

Koniecznie spróbuj wszystkich technik, które podałem i wybierz swoją ulubioną. Mam nadzieję, że chociaż jedna przypadnie Ci do gustu 😉 Stosuj ją za każdym razem gdy siadasz do nauki czy pracy, staraj się wykorzystywać codziennie, nawet w weekendy. Za długofalowe efekty ich używania podziękujesz mi później.

skupić się, skupienie, techniki, skupienie uwagi, skupić się, techniki, sposoby, medytacja, iluzja, iluzjonista, destroshow, przezzycienaskroty

Skupić się!

Ten artykuł powstał z misji, o której pisałem tutaj.

Jeśli interesuje Cie moja bardziej magiczna pasja zajrzyj tutaj.

Jeśli chciałbyś się umówić ze mną na konsultację to zapraszam Cię tutaj. Pamiętaj, żeby w uwagach do zgłoszenia lub mailu napisać, że trafiłeś tu z Przez Życie Na Skróty lub “od Marcina” 😉

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Tags: